تبلیغات
|| وبلاگ تخصصی دانلود کلیپ || - مهمترین بازنده، علت بزرگترین پیروزی

کپی از مطالب این وبلاگ به هر صورت ممنوع می باشد.

 

وبلاگ من

 

3 وبلاگ من

3 ایمیل من


بایگانی...

 

موضوعات

 

آرشیو

مرداد 1385 (1) تیر 1384 (3) اردیبهشت 1384 (1) اسفند 1383 (1)

 

عمومی (6)

 

بایگانی وبلاگ قدیم

 

لوگو

------------------------------------------
 

نویسندگان

محمد حسین (6)


لینکستان

 


لینک دونی

 

آرشیو لینكدونی


جستجو

 


وضعیت یاهو

 

 


خبرنامه

 


آمار وبلاگ

امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
افراد آنلاین : [Online]

 

كل بازدید ها :
 

آمار وبلاگ :

----------------------------
 

 


 

دوستداران مدیا

 

رضا عطاران


مهران مدیری


فتحعلی اویسی


اولین وبلاگ سیاوش قمیشی


علیرضا افتخاری


صدای عشق


مهران مدیری


وبلاگ ادبی قلعه سیب


ایرون تی.وی


مهران مدیریسید مهدی میرداماد

صدای جاودان : امید

 

 

 

 

 

 

 

 

 ¯مهمترین بازنده، علت بزرگترین پیروزی

شنبه 4 تیر 1384

 

( این آخرین آپدیت وبلاگ در مورد انتخابات است ! منتظر تحولاتی چشمگیر در وبلاگ باشید ... ! )

 

«هاشمی بزرگ» در برابر «احمدی‌نژاد تازه‌وارد» شكست خورد و از تشكیل سومین دولت خود، بازماند.

با این حال، هاشمی را نمی‌توان همانند بسیاری از كاندیداهای شكست‌خورده در ادوار مختلف انتخابات ریاست‌جمهوری، «گزینه محذوف» شمرد.

حضور او در انتخابات ریاست‌جمهوری، هرچند به پیروزی‌اش منجر نشد، اما یك پیروزی بزرگ را برای نظام رقم زد؛ همان نظامی كه هاشمی برای برپایی و حفظش مبارزه‌ها كرده و مرارت‌ها دیده است.

بی‌گمان، اگر هاشمی وارد عرصه انتخابات نمی‌شد، گزینه مطلوب نظام كه «مشاركت حداكثری» بود، رقم نمی‌خورد. این در حالی بود كه مخالفان نظام، به شدت و عمیقا آرزومند مشاركت كم‌رمق مردم بودند تا بتوانند در سایه آن، مشروعیت مردمی نظام را زیر سؤال ببرند و از رهگذر آن، زمینه را برای اقدامات بعدی ـ و حتی خشونت‌بار ـ علیه كشور فراهم آورند.

در چنین شرایطی، هاشمی به میدان آمد تا رقابت‌ها شكل جدی‌تری به خود بگیرد و تنور انتخابات، داغ‌تر از آنچه تصور می‌رفت،‌ شود.

این مسئله به ویژه در مرحله دوم انتخابات، بسیار پررنگ‌تر بود، چراكه پس از حذف پنج كاندیدا در مرحله نخست، با حضور هاشمی، انتخابات دوقطبی شد و حامیان سیاسی اكثر كاندیداها و حتی گروه‌های تحریم‌گرا، پیرامون هاشمی گرد آمدند و به رونق انتخابات كمك كردند.

این رویداد مهم سیاسی، از یك‌سو افزایش مشاركت مردمی در مرحله دوم را افزون كرد و به این ترتیب به مشروعیت مردمی نظام كمك نمود و از سوی دیگر، باعث شد حامیان احمدی‌نژاد و مخالفان هاشمی نیز با جدیت بیشتری در صحنه حاضر شوند و به این ترتیب، میزان آرای رئیس‌جمهور منتخب و در نتیجه اعتبار داخلی و خارجی‌اش بهبود یافت و این، دستاورد كمی نیست.

لذا باید حضور پررنگ و تأثیرگذار هاشمی را در این انتخابات ارج نهاد. گذشته از این، هاشمی چهره‌ای است كه رأی آوردن یا نیاوردنش، تأثیری در سابقه مبارزاتی و انقلابی و خدمات او ندارد.

بیشتر مردم، در این دوره از انتخابات، رقیب هاشمی را بر او ترجیح دادند، ولی هیچ‌كدام از ما فراموش نخواهیم كرد همین شخص، در قبل و بعد از انقلاب، مرارت‌های زیادی را متحمل شده است تا نظامی شكل گیرد كه در آن، حتی افراد گمنام بتوانند با چهره‌های سرشناس به رقابت بپردازند و پیروز میدان شوند.

هاشمی، هرچند به اندازه احمدی‌نژاد رأی نیاورد، ولی ویژگی‌های شخصیتی و نیز نفوذ معنوی‌اش در میان جناح‌ها، از او چهره‌‌ای معتبر در میان جریان‌های سیاسی كشور ساخته است كه می‌تواند در مواقع اضطراری، به وزنه‌ای برای ایجاد تعادل و برون‌رفت از بحران‌های خاص باشد.

در عین حال، هاشمی با همه انتقادات موجه و غیرموجهی كه بر او وارد است، توانست بالغ بر ده میلیون رأی را از آن خود كند و این امر، نشان می‌دهد كه او هنوز از پایگاه مردمی قابل اعتنایی برخوردار است. حتی كسانی هم كه به خاطر ابراز مخالفت با احمدی‌نژاد به هاشمی رأی دادند، قطعا بین دیدگاه‌های خود و هاشمی، نقاط مشتركی یافته‌اند كه او را برگزیده‌اند.

از این رو، با توجه به جایگاه هاشمی در میان سیاسیون و مردم (هرچند كه با نقد او همراه است)، بزرگ‌ترین اشتباه آن است كه بی‌مهری به وی و عدم رعایت شأن او، توسط اصولگرایان در دستور كار قرار گیرد. اگر چنین اتفاقی روی دهد، آنگاه می‌توان گفت كه اشتباه استراتژی اصلاح‌طلبان در جریان انتخابات مجلس ششم كه «پروژه حذف هاشمی» بود، اینك به گونه‌ای دیگر توسط اصولگرایان تكرار می‌شود.

واقعیت آن است كه هاشمی، پتانسیل فراوانی برای از میان برداشتن موانع پیش روی حركت‌های ملی دارد. اگر پنج سال پیش، اصلاح‌طلبان، هاشمی را از گردونه حذف نمی‌كردند، اینك اصلاحات در جایگاه بهتر و واقعی‌تری بود.

هاشمی، نیز درباره اصولگرایی چنین خصیصه‌ای را داراست و می‌تواند به عنوان وزنه‌ای در نهادینه‌سازی عقلمدارانه گفتمان اصولگرایی در جامعه عمل كند.

از سوی دیگر، وی، چهره‌ای است با اعتبار كاملا ویژه بین‌المللی و این نكته‌ای است كه دولت اصولگرای آینده باید آن را به طور جدی مورد توجه و استفاده قرار دهد، زیرا تنها با بهره‌گیری از پتانسیل‌های بین‌المللی هاشمی است كه می‌توان تعامل بهتری با دنیای خارج برقرار ساخت.

از این رو، به اصولگرایان اكیدا توصیه می‌شود، برای حفظ منافع نظام و نیز نهادینه شدن اصولگرایی با حفظ احترام هاشمی، از توانمندی‌های او بهره گیرند، چراكه هاشمی، هركه باشد، از چهره‌های ماندگار نظام است كه تخریب او، سرانجام به مخدوش شدن چهره انقلاب و نظام منجر می‌شود.

خطر دوم، تلاش برخی گروه‌های اصلاح‌طلب برای كشاندن هاشمی به میدان خود و ایجاد جبهه اپوزیسیون نظام تحت پوشش هاشمی است.

تشكیل چنین جبهه‌ای كه طبیعتا هزینه‌پرداز آن هاشمی و بهره‌برنده آن گروه‌‌های ورشكسته اصلاح‌طلب و اپوزیسیون می‌باشد كه البته با توجه به سوابق و شخصیت هاشمی به نتیجه رسیدن این سناریو دور از ذهن است.

 

--------------------------

پیام رفسنجانی: همه باید رییس‌جمهور منتخب را یاری دهند

بنا ندارم كه در مورد انتخابات ، شكایت به داورانی كه نشان دادند نمی خواهند یا نمی توانند كاری بكنند ببرم و شكایت خود را فقط همانند مورد قبل در دادگاه عدل الهی مطرح می كنم

اكبر هاشمی رفسنجانی، نامزد دور دوم انتخابات نهم دوره ریاست جمهوری با ارسال پیامی خطاب به مردم ایران، ضمن آرزوی توفیق برای رییس‌جمهور منتخب مردم، از برخی موارد گلایه كرد.

به گزارش خبرنگار بازتاب متن پیام هاشمی به این شرح است:

 

مردم شریف و بزرگوار ایران اسلامی

حضور شكوهمند شما در دو مرحله انتخابات ریاست جمهوری، باعث استحكام نظام اسلامی و پاسخ مناسب به تبلیغات مسموم و دلسردكننده دشمنان ایران اسلامی شد.امیدوارم رییس جمهور منتخب، جناب آقای دكتر احمدی نژاد بخوبی از عهده این مسوولیت عظیم برآید و بتواند به وعده ها عمل كند.بی شك همه باید ایشان را در راه خدمت به مردم یاری دهند.

همانگونه كه بارها گفته ام، اینجانب صرفا برای انجام وظیفه و جلب رضایت خداوند و خدمت به انقلاب ، اسلام، ایران و مردم وارد رقابتهای انتخاباتی شدم و از این به بعد نیز همچون گذشته در این راه هركاری كه بتوانم انجام خواهم داد.

اینجانب با امید به تحقق مشاركت حداكثری مردم كه از اهداف رهبر معظم انقلاب است و نیز برای بالا رفتن سطح آراء ریاست جمهوری منتخب و انسجام ملی در شرایط دشوار كنونی تلاش كردم. خوشبختانه تاكنون دو هدف اول و دوم محقق شده و امیدوارم در سایه هوشیاری شما، وظیفه شناسی مسوولان و جناحهای سیاسی اجتماعی كشور، هدف سوم هم محقق گردد و دشمنان به اهداف اعلان شده: حداقل مشاركت، حداقل پشتوانه رای رییس جمهور و حداكثر تشنج نرسند.

بنا ندارم كه در مورد انتخابات ، شكایت به داورانی كه نشان دادند نمی خواهند یا نمی توانند كاری بكنند ببرم و شكایت خود را فقط همانند مورد قبل در دادگاه عدل الهی مطرح می كنم، خدایی كه با توكل بر او و برای جلب رضایتش به صحنه آمدم و با او معامله كردم و می دانم در انتقام الهی اگر كسی معاقب شود ، قطعا مردم، انقلاب اسلامی و ایران نخواهند بود و فقط مجرمان واقعی مجازات می شوند .

آنهاكه برای تضعیف رقیب، از راه تضعیف انقلاب وارد شدند چون می دانستند او در هر حالت از انقلاب دفاع می كند و ابائی از به عهده گرفتن مسوولیت ها ندارد و آنها كه به گونه ای بی سابقه با هزینه های ده ها میلیاردی از بیت المال ، اینجانب و بستگانم را ظالمانه تخریب كردند و آنها كه با استفاده از امكانات نظام به صورت سازمان دهی شده و نامشروع در انتخابات دخالت كردند ، تردیدی ندارم كه جزای چنین ظلمی به كشور و مردم و من جز خسران دنیا و آخرت نخواهدبود.

دائما از خداوند مهربان می‌خواهم كه این انقلاب و این كشور و مردم را از شر دشمنان و فرصت طلبان بی منطق و بی ایمان حفظ نماید و راه امام راحل و ثمره مجاهدات شهدا ، جانبازان ، مفقودان ، آزادگان و خانواده های گرانقدر شان را پاینده دارد .

لازم می دانم از كسانی كه در انتخابات در حمایت از اینجانب متحمل شدند وبیش از ده میلیون از مردمی كه به رغم تخریب های كوه شكن با رای خود به من ابراز اعتماد كردند ، تشكر نمایم.

اكبر هاشمی رفسنجانی

--------------------------------------

در آپدیت قبلی چند نفر در قسمت نظرات فحش دادند و توهین کردند ! من هم آنها را پاک کردم چون گفته بودم در صورت بی ادبی نظر حذف خواهد شد. تا دیشب قصد داشتم عصبانیت ناشی از توهین ها را در روند وبلاگ اثر دهم. ولی امروز نظرم برگشت. به این نتیجه رسیدم که توهین و فحش روش طرفداران آقای احمدی نژاد است. از تبلیغ های آقای احمدی نژاد و صحبت هایش در تلویزیون (که عامل اصلی مخالفت من با ایشان بود) پی به این نکته میبریم که او با خراب کردن دیگران و نادیده گرفتن زحمات گذشتگان، سعی در پیروزی خود دارد. پس بی احترامی و بی منتطقی چیز عجیبی نیست از طرف طرفداران احمدی نژاد (البته نه همه ی طرفداران. اکثرشون.)
کسانی هم که در نظرات این وبلاگ بی احترامی کردند، مانند احمدی نژاد بی تجربه بوده اند و بی تجربگی کرده اند.
مخشان را در مورد هاشمی شستشو دادن. خوبی های رفسنجانی را رها می کنند و بدی هایش را می چسبند و بدی های احمدی را رها می کنند و خوبی هایش را می چسبند ! خنده داره ! نه ؟
من خودم تا 2 ماه پیش در مورد هاشمی تفکر دیگری داشتم. ولی فکر کردم و فهمیدم اشتباه می کردم.
میگن پول گرفتی برای تبلیغ رفسنجانی !!! همون جا جواب دادم ولی دوباره این تهمت خنده دار را به من زدند. نمیدونم این فکر که هر کس برای هاشمی تبلیغ میکنه، پول میگیره و هر کس برای احمدی تبلیغ کنه، از جیب خودش داره خرج می کنه از کجا شکل گرفته. خیلی خنده داره ...  من نه تنها پولی نگرفتم بلکه از جیب خود هم پول دادم. رقمش هم قابل توجه است. خیلی ها را هم می شناسم که نه پولی میگیرند و نه به مقام و منسبی می رسند. البته در ستاد کسانی هستند که حقوق بگیر هستند و این، هم شامل هاشمی میشه و هم احمدی نژاد. حتماً طرفداران احمدی قبول نمی کنند و می گویند که دروغ میگی ! طبیعیه ! برای دروغ گو، قبول حرف راست، سخته.
بیشتر مخالفتی که افراد با هاشمی می کنند به خاطر حسودی به قدرت و سیاستیه که داره ! ایها الناس ! این باعث افتخاره که فردی در ایران وجود داره که از چنین قدرتی برخورداره. اینبار اومده بود حسابی با اون قدرتی که میگم بترکونه ولی مردم نفهمیدن ... زحمت های پس از جنگ را هاشمی کشید و الان به اسم احمدی نژاد تموم خواهد شد. خیلی نامردیه ! هاشمی لقمه ی آماده را در دهان احمدی قرار داد.
میگید پولداره ؟! هست ولی نه اونقدر که براش بافتن. تا حدی از ثروتش هم حقشه. هیچ کس هم نمیتونه چیزی بگه و نباید بگه ! به بهشتی هم میگفتن کارخونه داری و حسابی مایه داری؛ ولی همونا روزی که بهشتی از دنیا رفت، حسابی براش گریه کردن ... نوبت هاشمی هم خواهد رسید ...

خلاصه اینکه مردم نفهمیدن و درک نکردن ...

همین امروز پوسترهای رنگی که روی پارچه (اسم این نوع چاپ را فراموش کردم.) چاپ شده را در تهران می بینیم. این در صورتی است که قبل از انتخابات از این چیزها خبری نبود ! به سایت بازتاب مراجعه کنید.

راستی ! اون عملکرد احمدی هم در شهرداری کاملا موثقه ! نذار چیزی بگم که چشمهایت باز بمونه ... !

حرف زیاد داشتم. ولی بی خیال شدم.
الان هم دیگه رئیس جمهور احمدی نژاده ! باید دید چیکار می خواد بکنه فردی که هنوز که هنوزه تیم نداره. امیدوارم به مملکت گند نزنه ... امیدوارم ... امیدوارم قصد تعویض و شستن تمام مسئولین از بالا تا پایین را نداشته باشه. چون اینطور برمیگردیم به اول کار ... امیدوارم ... ما طرفدار هر کس که باشیم احمدی نژاد رئیس جمهور ماست.

 

 

 

  نوشته شده توسط محمد حسین  ساعت10:06 ق.ظ

 

() نظر

 

 

 

:: Banner ::RoboCounter: free web counter